Останні новини

Інформація про звернення громадян до Коростишівської районної ради із запитами на публічну інформацію за 2017 рік

Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного громадянина або групи громадян на доступ до інформації, що знаходиться у володінні районної ради. Даний закон є важливою ділянкою роботи органів місцевого самоврядування.

До районної ради звертаються люди із різними запитами щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів.

Так, до районної ради у 2017 році надійшло 26 запитів на публічну інформацію,  всі  запити були отримані на електронну адресу Коростишівської районної ради. 

З них:  11  запитів  – колективних, 15 – від різних осіб. Запити були різноманітні: стосовно переліку комунальних підприємств району та їх діяльності;  депутатів районної ради різних скликань,  їх діяльності, участі у пленарних та інших форм засіданнях;  діяльності постійних комісій районної ради, їх рішень, прийнятих Коростишівською районною радою;  діяльності працівників виконавчого апарату районної ради;  роботи відділу освіти Коростишівського району;   надання електронних адрес;  стосовно закупівлі товарів поза системою «Prozorro»;  про юридичних та фізичних осіб, що займаються тваринництвом; щодо діяльності районної державної адміністрації та сільських рад району;  про результати голосування на виборах у різні роки; щодо передачі земельних ділянок;  роботи аптеки  району;  інформації щодо господарств агропромислового комплексу району та інші.  

У своїй діяльності по захисту прав,  інтересів та свобод наших громадян ми повинні керуватися Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Закон зобов’язує посадових осіб органів місцевого самоврядування розглядати запит. Наше завдання об’єктивно, всебічно і вчасно надати  на запитувану інформацію відповідь  і письмово,   чи в електронному вигляді повідомити запитувача чи групу запитувачів  про результати розгляду.

Запити  розглядаються і вирішуються  відповідно до  ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації»  не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту від дня їх надходження.

Згідно п. 2 ст. 20  Закону України «Про доступ до публічної інформації»  «…якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту».

Згідно п. 3 цієї ж статті закону  «…клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим».

Згідно п. 4 цієї ж статті закону  «…якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту».

На всі запити, що надійшли до Коростишівської районної ради у 2017 році було надано об’єктивні, змістовні  відповіді,  у разі  відсутності запитуваних у районній раді матеріалів запитувачам  надано роз’яснення відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 

    Голова районної ради                                                           Сергій БОНДАРЧУК

Ви тут: Головна Інформація про звернення громадян до Коростишівської районної ради із запитами на публічну інформацію за 2017 рік