Останні новини

27-28 вересня відбудеться тренінг для параюристів на тему "Посилення правової спроможності громад через мережу громадських радників (параюристів)"

77777

Програма тренінгу:

«Посилення правової спроможності громад через мережу громадських радників (параюристів)».

Анотація.

Активні люди можуть бути справжньою рушійною силою змін, що призводить до покращення якості життя, в тому числі, його безпеки та сталого розвитку.

Громадські радники (параюристи) - це активні люди будь-якої професії, які рухають суспільні зміни. Вони можуть не мати правової освіти, тому що не замінюють фахового юриста, який навчався для цього роками. Але, вони навчитися захищати свої права і мають навички використання тих інструментів захисту, якими їх забезпечує держава. Параюристи здійснюють все можливе, щоб громадяни знали свої права і могли самостійно захищати їх, тому, місцеві до них ставляться з повагою та довірою, як до авторитетів у своїй громаді.

Мережа таких активістів може допомогти величезній кількості людей в Україні подолати правову неосвіченість. У першу чергу, параюристи дають найбільш вразливим групам населення в нашому суспільстві мати можливість захищати і розуміти свої права. 

Розглядатимуться питання:

- Що таке права людини і як вони пов’язані з розвитком громади. Цінності громадянського суспільства;

- Місце, роль та задачі громадських радників (параюристів) в організації і наданні первинної правової допомоги населенню;

- Діяльність в Україні державної системи захисту. Реалізація права людини на безоплатну первинну та вторинну допомогу;

- Новели сімейного права у справах про захист прав дитини на належне утримання;

- Реалізація права людини на інформацію через алгоритм звернень громадян та доступу до публічної інформації. 

Цілі і результат:

По-перше, багато громад не мають вільного доступу до юристів чи адвокатів. Це стосується віддалених гірських сіл, невеликих населених пунктів "вимираючих" сільських районів, малозабезпечених спільнот та меншин. У таких громадах просто немає професіоналів, здатних надати правову допомогу. Такі умови змушують людей шукати правову інформацію та допомогу деінде.

А у випадках, коли є доступ до практикуючих юристів, з’являється "мовний бар’єр". Причиною стає специфічна юридична термінологія, якою звичайні люди не користуються в повсякденному житті.

Також є фінансовий чинник, що обмежує людей, яким необхідна юридична допомога. Адже дуже часто, окрім гонорару за консультацію, клієнтам необхідно ще сплатити за проїзд до районного центру, де приймають юристи чи адвокати. Для пенсіонерів, наприклад, навіть витрата у 20 гривень на маршрутку може бути стримуючим фактором.

По-друге, українці не довіряють правовій системі, не звертаються за порадами до фахівців та звикли вирішувати правові проблеми в обхід законів. Спочатку намагаються зарадити юридичній проблемі самостійно, а коли вже ситуація зайшла в глухий кут – залучають спеціалістів, щоб боротися з наслідками безуспішних спроб.

По-третє, в Україні наразі не існує єдиної моделі надання первинної правової допомоги в невеликих чи віддалених громадах.

Виїзні прийоми в деяких населених пунктах організовують Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги. Також з мешканцями сільських районів працюють громадські організації, які допомагають розібратись у правових питаннях. Окрім цього, існують онлайн послуги.

Усі ці інструменти розширюють доступ до правосуддя там, де немає юристів та адвокатів, але вони не покривають повністю попит і потреби мешканців.

Зважаючи на всі ці умови, неурядові організації ініціювали створення правового інституту параюристів (громадських радників), який люди сприйматимуть надійним першоджерелом інформації і будуть мати до нього постійний доступ. 

Учасники тренінгу:

Представники сервісних організацій, органів місцевого самоврядування чи виконавчої влади, а також студенти юридичних факультетів. Окрім того, в деяких випадках функції параюристів можуть брати на себе соціальні працівники та волонтери, вони мають змогу комунікувати з людьми, які перебувають в складних життєвих обставинах. Також надавати правові консультації можуть працівники місцевих бібліотек у віддалених від сервісів надання відповідної допомоги селах, шкільні вчителі правознавства та місцеві лідери громадської думки. 

ПРОГРАМА ТРЕНІНГУ: 

День 1.

09.30-10.00 – Реєстрація учасників. Кава.

10.00 -10.30 – Відкриття тренінгу. Цілі та завдання.

10.30-11.00 – Знайомство. Очікування учасників. Огляд програми. Принципи роботи.

11.00-13.00 – Тема 1. Що таке права людини і як вони пов’язані з розвитком громади. Цінності громадянського суспільства – Тогунова Вікторіяначальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

13.00 – 14.00 Обідня перерва.

14.00 – 16.00 Тема 2. Місце, роль та задачі громадських радників (параюристів) в організації і наданні первинної правової допомоги населенню - Коваль Олександр – в.о. директора Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

16.00 – 16.30 – Перерва на каву.

16.30 – 17.00 – Практична робота.

17.00 – 17.30 – Підсумки дня. 

День 2.

9.00 - 9.20 –Про день минулий.

9.20 – 11.00 – Тема 3. Діяльність в Україні державної системи захисту. Реалізація права людини на безоплатну первинну та вторинну правову допомогу – Сергієнко Оксана - начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

11.00 – 11.30 – Перерва на каву.

11.30 – 13.00 – Тема 4. Новели сімейного права у справах про захист права дитини на належне утримання – Геращенко Тетяна – головний спеціаліст відділу представництва Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

13.00 – 14.00 – Обідня перерва.

14.00 -15.00 – Тема 5. Реалізація права людини на інформацію через алгоритм звернень громадян та доступу до публічної інформації - Коваль Олександр – в.о. директора Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

15.00-16.00 – Практична робота

16.00 – 16.30- Підсумки тренінгу.


Відділ «Коростишівське бюро правової допомоги» Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за тел. 5-06-26 
або за адресою вул. Соборна площа, 18, каб. 30, 31
Ви тут: Головна 27-28 вересня відбудеться тренінг для параюристів на тему "Посилення правової спроможності громад через мережу громадських радників (параюристів)"