Останні новини

Український День Перемоги буде! Обов'язково.

Сьогодні Україна відзначає День пам'яті і примирення. Відзначає спільно з усім цивілізованим світом, вшановуючи пам'ять мільйонів українців, яких забрав молох Другої світової війни.

Для українців Війна розпочалася в ніч з 13 на 14 березня 1939 р. коли Королівство Угорщина, за підтримкою Третього Рейху розпочало війну проти Карпатської України. Найбільший бій відбувся на Красному полі. 16 березня 1939 р., зазнавши значних втрат, ворог зумів захопити Хуст, а 18 березня більша частина території Карпатської України була окупована угорськими військами. До 7 липня 1939 року вона була анексована. При захисті Карпатської України, за різними даними, загинуло від 2 до 6,5 тис. осіб.

Внаслідок Секретного додаткового протоколу про розмежування сфер інтересів до Договору про ненапад між Третім Рейхом і Радянським Союзом сталося вторгнення Німеччини та СРСР до Польщі в 1939. Саме цими двома державами і розпочалася Друга світова війна. Події Другої світової війни відбувалися на українській етнічній території від 1939 до 1944 року. Українці у складі польської армії взяли участь у бойових діях з Вермахтом з перших годин війни 1 вересня 1939 року. Від 17 вересня їм довелося воювати ще й з частинами Червоної армії. Українці брали участь у бойових діях на боці Польщі і на боці СРСР. Захоплені Червоною армією в полон українці,— громадяни Польщі,— частково були через деякий час звільнені з полону. Офіцери-українці, як і їх співгромадяни поляки, утримувались у таборах, а пізніше були знищені за рішенням керівництва СРСР в Катині.

Німецька армія вторглася в Радянський Союз 22 червня 1941 року, починаючи чотирирічну безперервну війну. Не полишаючи ідеї відродити Незалежну Україну, 30 червня 1941 — Організація українських націоналістів (Бандерівці), у Львові проголосила Акт відновлення Української Держави. Німецька окупаційна влада заарештувала керівників ОУН і відправила їх у концтабори. У лавах комуністи́чного підпі́лля на терито́рії Украї́ни у часи́ Дру́гої світово́ї війни́, впродовж 1941–44, перебувало близько 100 тис. підпільників, ще близько 115 тисяч воювали в партизанських загонах. Також в лавах Української Повстанської Армії в різні періоди воювало від 25 до 100 тис. українців. Загалом, кількість українців, які воювали в лавах Червоної армії оцінюється від 4,5 до 7 мільйонів. Ще близько 700 тис. українців брали участь у бойових діях у складі збройних сил США, Британської імперії, Чехословаччини Польщі, Німеччини та Румунії.

І ще важливе питання: перемогу над нацизмом усе ще намагаються прив'язати до совєцьких ідеологічних штампів про "визволення України" та "закінчення війни і настання миру". Штучність цієї конструкції очевидна. Бо, по-перше, "визволителі" на своїх багнетах принесли нову совєцьку окупацію. І яскравим підтвердженням цього є штучний Голодомор 1946-47 років, який кремлівське керівництво організувало в Україні родинам "переможців". По-друге, 1945 року війна в Україні не закінчилась, вона тривала ще мінімум 10 років. Цю війну Українська Повстанська Армія вела за незалежність України проти московсько-большевицьких окупантів, які були тодішнім втіленням "русскава міра".

І зараз українські Герої воюють проти російського агресора. Тому наш День Перемоги ще попереду. Він обов'язково буде – День Перемоги над московським окупантом. І він буде важливішим за всі теперішні відзначення. Бо поставить остаточну крапку в понад 360-літньому кривавому протистоянні з людожерською Москвою. Слава Україні!

                                                   

Голова районної ради                                      Сергій БОНДАРЧУК

Ви тут: Головна Український День Перемоги буде! Обов'язково.