№ 559 Про підтримку звернення Ружинської районної ради Житомирської області

УКРАЇНА

КОРОСТИШІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

Тридцята (скликана позачергово) сесія VІ скликання

від 08 серпня 2014 року № 559

Про підтримку звернення 
Ружинської районної ради 
Житомирської області

Розглянувши звернення Ружинської районної ради Житомирської області щодо внесення змін у земельне законодавство України стосовно обов’язкового попереднього погодження з сільськими, селищними радами надання земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів із земель державної власності у власність або в користування для всіх потреб , керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА :

1. Підтримати текст звернення депутатів Ружинської районної ради, Житомирської області до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін у земельне законодавство України стосовно надання повноважень сільським, селищним радам по наданню земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів із земель державної власності у власність або в користування для всіх потреб, яке прийняте на 29 сесії районної ради VI cкликання від 03.07.14 року(додається).
2. Надіслати рішення районної ради та підтриманий текст звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради Зінчука Г.І.


Голова районної ради                                                                                             В.Г.Гриценко

ПІДТРИМАНО
рішенням Коростишівської 
районної ради
від 08.08.2014 № 559

Звернення Ружинської районної ради до Верховної Ради України,
Кабінету Міністрів України щодо внесення змін у земельне 
законодавство України стосовно надання повноважень сільським, 
селищним радам по наданню земельних ділянок сільськогосподарськогопризначення за межами населених пунктів із земель державної власності у власність або користування для всіх потреб.

Ми, депутати Ружинської районної ради Житомирської області стурбовані ситуацією, що склалася із наданням земель сільськогосподарського призначення державної форми власності у власність або користування для всіх потреб без по¬годження з сільськими, селищними радами.

Законом України від 06.09.2012 року №5245-VІ «Про внесення змін до де¬яких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та кому¬нальної власності» було внесено зміни до статті 122 Земельного Кодексу України (набула чинності 01.01.2013 року). Зокрема пунктом 4 вищезазначеної статті було звужено повноваження районних державних адміністрацій щодо передачі земель¬них ділянок за межами населених пунктів із земель державної власності у влас¬ність або користування та відмінено погодження з територіальною громадою.

У Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ Міністерства агрополітики № 40 від 25 січня 2013 року, згідно з яким начальникам управлінь Держземагентств в областях, містах Києві та Севастополі надано повноваження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної влас¬ності у власність або користування для всіх потреб.

Вищезгадане законодавство України:
позбавило можливості попереднього погодження сільськими, селищними радами надання земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межа¬ми населених пунктів;
усунуло місцеві районні державні адміністрації від контролю за ефектив¬ністю використання та розпорядження такими ділянками.

З метою недопущення розпорядження земельними ділянками без відома територіальних громад, просимо внести зміни до Земельного Кодексу України щодо надання повноважень сільським, селищним радам по наданню земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів із зе¬мель державної власності у власність або користування.

За дорученням депутатів районної ради
голова ради В.Ц.Саківський

Ви тут: Головна Документи Рішення VI скликання Рішення 30 (позачергової) сесії районної ради від 08 серпня 2014р. № 559 Про підтримку звернення Ружинської районної ради Житомирської області